Emo Star Forum | www.emostar.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kayıt OlKayıt Ol  Forum KurallarıForum Kuralları  Latest imagesLatest images  AnasayfaAnasayfa  Üye ListesiÜye Listesi  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  Kimler OnlineKimler Online  
En iyi yollayıcılar
кяσηiк aşıк (4112)
ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti 115ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti 213ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti 311 
Prigo (3028)
ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti 115ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti 213ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti 311 
SkuLLy♥ (2589)
Admin (1396)
MisS_SheqéR (1210)
ibo-gizem (763)
esqh-01 (633)
3mo.ztarR.- (511)
psLyq_Càdı (468)
qraLche__xD (392)
.:: Emo Star Top 10 ::.
En Son Konular ve Cevaplar
Son Gönderen
Gönderme Zamanı
Perş. Tem. 14, 2011 12:34 pm
Çarş. Tem. 13, 2011 7:38 pm
Paz Mayıs 08, 2011 5:27 pm
Perş. Tem. 15, 2010 8:21 am
Salı Haz. 15, 2010 9:03 pm
Ptsi Mayıs 24, 2010 4:34 pm
Perş. Nis. 29, 2010 3:34 pm
Perş. Nis. 29, 2010 3:33 pm
Perş. Nis. 29, 2010 3:30 pm
Perş. Nis. 29, 2010 3:28 pm

ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti

Bu forumu gezen kullanıcılar: Yok

Yazar
MisS_SheqéR
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
Paylaşımcı
MisS_SheqéR

Kadın
Yaş : 28 Kayıt tarihi : 15/04/09 Mesaj Sayısı : 1210 Nerden : aDana İlgi alanları : haywanLar xD Rep K: Paylaşımcı

MesajKonu: ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti EmptyPerş. Tem. 02, 2009 12:08 pm

Bir fotograf gördüm; hayatim degisti!

Bir fotografti sadece. Bir ustanin objektifine takilmis ve onun hayatini degistirecek kadar müthis bir kareydi.
Bu fotografi gördügüm o ani ömrümün sonuna kadar hic unutamayacagim. Nasil bir seydi bu Allah’im. Dehsete kapilmistim. Yerde emekleyen bir cocuk, (emekliyor cünkü acliktan artik yürümeye dermani kalmamis) ve arkasinda son nefesini vermesini bekleyen bir akbaba. Böyle de ölünmezdi ki ama! Haksizlikti, adaletsizlikti bu! Ama birden aklima bunun bir fotograf oldugu geldi. Fotograf varsa demekki bu fotografi ceken birileride ordaydi. Oh be rahatlamistim.
Bütün gece o fotograf karesi gözümün önünden gitmedi. Ne olmustu peki o kücük cocuga. Dayanamadim arastirdim ve ögrendiklerim beni dehsete düsürdü. Insanlara güvenimi kaybettim. Tok olarak uyudugum her gece icin vicdan azabi cektim. Suclu kimdi yillarca bunun cevabini aradim.

O cocuga ne olmustu?
Fotografi ceken kisi cok ünlü bir fotografcidir: Kevin Carter.1994 yilinda Sudan’da bulundugu sirada arabasiyla cevrede gezerken bu kücük cocuga rastlar. Cocuk BM-Yardim Kampina gitmek istiyordur ve daha 2 km yakin yolu vardir. Pulitzer ödüllü Kevin Carter bu ânı fotoğrafladıktan sonra küçük kıza yardım etmediğini açıkladı. Çünkü bölgeye giden gazeteciler bulaşıcı hastalıklar nedeniyle hasta insanlara dokunmamaları konusunda sıkı biçimde uyarılıyorlardı. Kevin Carter yoluna devam etti. Cektigi fotograflari yetistirmesi gerekiyordu. Evet yetistirdi de ve bu üstün basarisindan dolayi Pulitzer ödülüne layik görüldü!

Lakin Kevin Carter’in vicdani kendisinden hesap soruyordu. Cünkü o gün Kevin Carter yoluna devam etmis kampa varmis ve orada arabasinda bir süre oturduktan sonra geri dönmüstü fakat bu sefer gördüklerinin fotografini cekememisti!

Pulitzer ödüllü Kevin Carter. Bu olaydan sonra ağır depresyona girdi ve egzoz verdiği kamyonetinin içinde Walkman ile müzik dinleyerek intihar etti.

ßi FotoqRaf qöRdm hayatm Deişti

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası