Emo Star Forum | www.emostar.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kayıt OlKayıt Ol  Forum KurallarıForum Kuralları  Latest imagesLatest images  AnasayfaAnasayfa  Üye ListesiÜye Listesi  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  Kimler OnlineKimler Online  
En iyi yollayıcılar
кяσηiк aşıк (4112)
Şarkı HİkayeLeri 115Şarkı HİkayeLeri 213Şarkı HİkayeLeri 311 
Prigo (3028)
SkuLLy♥ (2589)
Admin (1396)
MisS_SheqéR (1210)
ibo-gizem (763)
esqh-01 (633)
3mo.ztarR.- (511)
psLyq_Càdı (468)
qraLche__xD (392)
.:: Emo Star Top 10 ::.
En Son Konular ve Cevaplar
Son Gönderen
Gönderme Zamanı
Perş. Tem. 14, 2011 12:34 pm
Çarş. Tem. 13, 2011 7:38 pm
Paz Mayıs 08, 2011 5:27 pm
Perş. Tem. 15, 2010 8:21 am
Salı Haz. 15, 2010 9:03 pm
Ptsi Mayıs 24, 2010 4:34 pm
Perş. Nis. 29, 2010 3:34 pm
Perş. Nis. 29, 2010 3:33 pm
Perş. Nis. 29, 2010 3:30 pm
Perş. Nis. 29, 2010 3:28 pm

Şarkı HİkayeLeri

Bu forumu gezen kullanıcılar: Yok

Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
biRgüL<3 yağmuR Forum Muhtarı
psLyq_Càdı

Kadın
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 07/03/09 Mesaj Sayısı : 468 Nerden : MaRmaRis İlgi alanları : müziK... Rep K: Forum Muhtarı

MesajKonu: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:36 pm

2000'lerin en ses getiren aşk şarkısı olan You're Beautiful'ın hikayesi de çok güzel ve ilginçŞarkı HİkayeLeri NoktaSözlerden de anlaşılacağı gibi şarkıda James Blunt'ın metroda gördüğü kıza olan ümitsiz aşkını anlatıyorŞarkı HİkayeLeri NoktaHer ne kadar bir daha görüşmelerinin olanaksız olmasına rağmen şarkıda kendini avutan ve aralarında bir bağ olduğuna inanan JB,şarkının sonunda asla beraber olamayacaklarını kabul ediyor(klipte intihar ediyor bu bölümde)Şarkı HİkayeLeri Nokta

Hayatım harika
Aşkım saf
Bir melek gördüm
Öyle olduğuna eminim
Metroda bana gülümsedi
O başka bir adamlaydı
Fakat ben bu yüzden uykularımı kaybetmeyeceğim
Çünkü bir planım varŞarkı HİkayeLeri Nokta

Çok güzelsin,Çok güzelsin,Çok güzelsin
Bu doğru
O kalabalık yerde yüzünü gördüm
Ve ne yapacağımı bilmiyorum
Çünkü asla seninle olamayacağım

Evet,o gözlerimi yakaladı
Orada yürürken
O yaşadığım hissi yüzümden anlayabilirdi,
Kendimden geçmiştimŞarkı HİkayeLeri Nokta
Onu terkar göreceğimi zannetmiyorum
Fakat biz bir anı paylaştık ve bu sonsuza kadar sürecek

Çok güzelsin,Çok güzelsin,Çok güzelsin
Bu doğru
O kalabalık yerde yüzünü gördüm
Ve ne yapacağımı bilmiyorum
Çünkü asla seninle olamayacağım

Orada mutlaka bir melek olmalı gülümseyen yüzüyle
Benim seninle beraber olmam gerektiğini düşünen

Ama artık gerçekle yüzleşme zamanı
Asla seninle beraber olamacağım
Şarkı HİkayeLeri Nokta

Şarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 07/03/09 Mesaj Sayısı : 468 Nerden : MaRmaRis İlgi alanları : müziK... Rep K: Forum Muhtarı

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:37 pm

GEÇEN yıl, kuzeninin kocasından bebeği olan 22 yaşındaki Güldünya Tören `i yol ortasında vuran iki erkek kardeş, ölmediğini görünce kaldırıldığı hastanede kurşun yağdırmış, olay kamuoyunca büyük infiale neden olmuştuŞarkı HİkayeLeri Nokta Aylin Aslım , töre cinayetine kurban giden Güldünya Tören `in dramından son derece etkilendi ve son albümü `Gülyabani `ye bu dramı anlatan `Güldünya ` adlı şarkıyı okuduŞarkı HİkayeLeri Nokta

Güldünya şarkısı TRT`ye takıldı
Ünlü rockçı Aylin Aslım`ın erkek kardeşleri tarafından vurularak töre cinayetine kurban giden Güldünya`nın dramını anlattığı şarkısı, TRT engeline takıldıŞarkı HİkayeLeri Nokta Şarkı, TRT televizyonlarında ve radyolarında yasaklandıŞarkı HİkayeLeri Nokta Yasak kararını tesadüf eseri öğrenen Aylin Aslım, büyük tepki gösterdiŞarkı HİkayeLeri Nokta

Şarkı , TRT Televizyonları ve radyolarında yasaklandıŞarkı HİkayeLeri Nokta Geçen günlerde TRT `nin bir radyo programına çağrılan Aylin Aslım , parçanın çalınamadığını öğrenince şoke olduŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu karara çok sinirlendiğini belirten genç rock`çı , tepkisini şöyle dile getirdi:

`Denetimden geçmediği gerekçesiyle bu parçayı çalamadıklarını söyledilerŞarkı HİkayeLeri Nokta Abuk subuk, düzeysiz, ucuz bir sürü şarkı yayınlanıyor, ama bu şarkı yayınlanmıyorŞarkı HİkayeLeri Nokta İnanılacak gibi değilŞarkı HİkayeLeri Nokta Benim için çok önemli bir şarkı buŞarkı HİkayeLeri Nokta Doğu `daki turnelerimde bu şarkıya çok fazla ilgi varŞarkı HİkayeLeri Nokta İnsanların ne kadar acı çektiğini gözlerimle gördümŞarkı HİkayeLeri Nokta Benim şarkım olmasının dışında, bu hikaye gerçek bir hikayeŞarkı HİkayeLeri Nokta Ben şarkımda bir insanın boş yere öldürülmesinden bahsediyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu işin peşini bırakmayacağımŞarkı HİkayeLeri Nokta`

İŞTE AYLİN ASLIM `IN YASAKLANAN GÜLDÜNYA ŞARKISININ SÖZLERİ

Canım abim vurma beni bu dünyadan alma beni dökülür mü kardeş kanı

bir karında yatmadık mı bir anadan doğmadık mı bir memeden doymadık mı

binbir yarayla tek bir kurşunla gitti Güldünya kim farkında kimin umurunda

yandı bir dünya seni gönderene söyle köydeki büyük meclise söyle daha çocuk yaşta üstüme çıkan herife
eğer böyle ölürsem iki elim yakanızda hayaletim gezer düşer peşinize
binbir yarayla tek bir kurşunla gitti Güldünya

kim farkında kimin umurunda yandı bir dünya
binbir yarayla tek bir kurşunla gitti Güldünya
kim farkında kimin umrunda söndü bir dünya
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:37 pm

Evanescence grubu bir çok acıdan nasibini almış şarkılar yazıyorŞarkı HİkayeLeri Nokta Peki bunları nasıl yazıyor? öncelikle şuna değinelim: Amy Lee'nin açıkladığına göre "ben şarkıları o kadar zorlanarak yazmıyorum derin bir nefes alıyorum ve gerisi geliyor"Şarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Noktave şimdi uzatmadan ilk olarak evanescence'ın devler ligine girdiği bring me to life'ın anlatayımŞarkı HİkayeLeri NoktaAmy bir gün kafede yalnız başında elinde defteri ve kalemi oturuyormuşŞarkı HİkayeLeri NoktaSonra yanına 1 adam gelmiş ve "mutlu musun?" diye sormuş Amy şaşırdıktan sonra "hayır" cevabını vermişŞarkı HİkayeLeri NoktaGoing under ise o kadar da acı çekilen ve ya farklı bir hikayesi yok yani çorap söküğü gibi Amy bir oturuşta yazmışŞarkı HİkayeLeri NoktaTabi sadece Amy Lee'den bahsetmeyeceğimŞarkı HİkayeLeri NoktaThe Open Door'da şarkı yazamaması yüzünden ayrılan Rocky Gray tourniquet'i yazmış ki bu şarkı gerçekten ilhamı olan fakat fazla duyulmamış şarkı kateogorilerine girdiŞarkı HİkayeLeri NoktaGrubun yakışıklı üyesi John LeCompt da taking over me'de üstün başarılara imza atmıştıŞarkı HİkayeLeri NoktaTabi ben The Open Door'a geleyimŞarkı HİkayeLeri NoktaLithium ve cmwys, Shaun Morgan için yazılmışŞarkı HİkayeLeri NoktaCmwys(Call Me When You'r Sober)'ın anlamı "selfisly hated" "can't keep believing" ve "don't cry to me" gibi sözler Shaun Morgan'ı ve alkolik zamanlarını anlatıyorŞarkı HİkayeLeri Nokta(bir de bazı dedikodulara göre de amy lee'ye vurduğundan) ah bir de Fallen'dan Hello vardıŞarkı HİkayeLeri NoktaAmy Lee NEDEN SÖYLEYEMİYOR?NEDEN KONSER ÇALIŞMALARINDA SÖYLERKEN AĞLIYOR?tabii ki de 3 yaşındaki felçli kardeşi öldüğü için amy lee o zamanlar 6 yaşındaymışŞarkı HİkayeLeri NoktaAnnesi Bonnie'yi yıkarken havlu almaya bahçeye gitmişŞarkı HİkayeLeri NoktaSonra da küvette Bonnie yine felç geçirmiş ve küvette boğulmuşŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:38 pm

Eagles- Hotel California hikayesi
Hazin bir hikayesi vardir bu sarkininŞarkı HİkayeLeri NoktaBirbirlerine çilginlar gibi asik olan iki gencin hikayesidir bu sarki aslindaŞarkı HİkayeLeri NoktaBu iki gec birbirini cok seviyordur, Leyla ile Mecnun misaliŞarkı HİkayeLeri NoktaFakat aileleri karsidir bu beraberlige, bu iki genc sik sik bulusup bu otel odasinda birlikte olurlarŞarkı HİkayeLeri NoktaBir gun birbirlerine soz verirler;bulusma yerine gelmemelerinin tek sebebi olum olmalidir diye, yalnizca birbirlerini seveceklerine dairŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yine boyle bir gunde kiz onceden gelir otel odasinaŞarkı HİkayeLeri NoktaBekler bekler ama cocuk gelmemistir, oysa soz vermistir onaŞarkı HİkayeLeri NoktaKiz;cocugun soylediklerini dusunur bir an ve caresiz bir sekilde ne yapacagini dusunurŞarkı HİkayeLeri NoktaBekler,bekler bekler, ama kimseler gelmemistirŞarkı HİkayeLeri NoktaOysa cocuk gec kalmistir ve kostura kostura sevgilisinin yanina yetismeye calisirŞarkı HİkayeLeri NoktaBir trafik kazasi yapar bu sirada ve hayatini kaybederŞarkı HİkayeLeri NoktaKız ise onsuz yasamaktansa olmeyi tercih eder ve ona soz verdigi gibi yanina giderŞarkı HİkayeLeri NoktaAsar otel odasinda kendisini, hayatina son vermeden evvelde otel odasinin kapisina bu sarkinin sozlerini yazarŞarkı HİkayeLeri Nokta
Uzunca bir sure bu otelin odasi kimselere kiralanmazŞarkı HİkayeLeri NoktaBirbirini seven iki gencin anisinaŞarkı HİkayeLeri NoktaGünün birinde Eagles çıka gelir Şarkı HİkayeLeri NoktaO otelde kalmak ister fakat bos oda yokturŞarkı HİkayeLeri NoktaBos olan tek oda bizim iki sevgilinin odasidirŞarkı HİkayeLeri NoktaResepsiyondaki kiz durumu izah eder;bu odanin hikayesini anlatirŞarkı HİkayeLeri Nokta Eagles bu odayi gormek isterŞarkı HİkayeLeri NoktaÇikarlar odaya, hicbirseye dokunulmamistirŞarkı HİkayeLeri NoktaKapinin arkasinda bu sozleri goren Eagles etkilenmistirŞarkı HİkayeLeri NoktaVe sarki yapar bu sozleriŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:38 pm

Şebnem ferah vazgeçtim dünyadan şarkısının hikayesi
Şebnem ferah bu şarkıyı tecavüz edilen ve ailesi tarafından dışlanan bir genç kıza yazmış

Vazgeçtim Dünyadan
Nerde sözler of nerde yüreğim
Ben de sevdim of sevmedi bilenim
Ver elini sonsuza
Al beni dünyadan of kalmadı sevenim

Yürekler alınmaz pulla parayla
Kim yenmiş kaderi duayla

Gelinlik giymeden ışığı görmeden
Bebeğimden önce vazgeçtim dünyadan
Kaderi yenmeden utandım kendimden
Daha sevilmeden vazgeçtim dünyadan

Nerden geldim of yolculuk nereye
Belki söyler of sorarsam kadere
Yok sevenim arzuyla
Mezarlar bile küsmüş of kadınca ölene
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:39 pm

Hotel california
şarkının hikayesi şöyledir:*
birbirini seven iki genç aileleri yüzünden kavuşamazlar fakat sürekli bu otelde buluşurlarŞarkı HİkayeLeri Noktabirbirlerine bir söz verirler, buluşmaya gelmemelerinin tek sebebi ölüm olacaktırŞarkı HİkayeLeri Noktabir gün çocuk otele geç kalırŞarkı HİkayeLeri Noktasevgilisini bekleyen fakat gelediği için öldüğünü düşünen kız kendini asarŞarkı HİkayeLeri Noktaotele geldiğinde bunu öğrenen genç de dayanamaz intihar ederŞarkı HİkayeLeri Noktadaha sonra tesadüfen otele gelen the eagles da hikayeyi öğrenir çok etkilenir ve şarkı yazılırŞarkı HİkayeLeri Nokta
aslında pek çok hikaye var ama en çok bilinen bu sanırımŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:39 pm

Gripin 'Böyle Kahpedir Dünya' Şarkı Hikayesi
Bİr dergide okudum Gripin grubu üyeleri bir türlü şarkı yazamıyolarmış o kadar çalışmalara rağmen halada güzel bir şarkı ortaya çıkmamışŞarkı HİkayeLeri Noktagrup üyeleri kendi aralarında şakalaşırken keşke Birol(solist)sevgilisinden ayrılsada şarkı yazsa demişler çünkü bu sevgilisinden ayrıldığı zaman çok güzel şarkılar yazabiliyormuşŞarkı HİkayeLeri Noktaaradan 1 hafta geçmiş Birol ile sevgilisi ayrılmış ve Birol Böyle Kahpedir Dünya şarkısını yazmış :-\
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:40 pm

Sebonun Deli Kızım Uyan sarkısının hikayesi

Şebnem Ferah'ın "deli kızım uyan" şarkısını kızkardeşi komadayken yazdığını biliyorumŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

Deli Kızım Uyan

Gece geçmez gündüz olmaz
Can bu dünyaya dayanmaz neden
Haykırdım dağlara duymaz
Bekledim günlerce yok ki gelen

Karlı dağların ardında biri yaşarmış
Bulut olur yağmur olur bize bakarmış
Hem yakın hem uzakmış yanakları al almış
Deli kızım uyan söylenenler yalan
Deli kızım uyan bir tek sensin duyan
bir tek sensin duyan
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:41 pm

Şebnem Ferah - Ünzile
Aslında Ünzile Türk kadının hikayesidirŞarkı HİkayeLeri Noktaİnsan yaş am ının hiçe sayıldıgı yerlerin hikayesidirŞarkı HİkayeLeri NoktaAysel Gürel de çaresizliği Bu şarkıyla anlatmaya çalışmıştırŞarkı HİkayeLeri NoktaSezen Aksu ve şebnem ferahın müthiş yorumuyla ayrı bir anlam kazanmıştır ÜnzileŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta Aysel Gürel e bu sözleri yazdıran Ünzilenin hikayesi Aysel Gürelin Anadolu turnesinde mola verdiği bir köyde başlarŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaBu köyde Gürel Unzile ile karşılaşırŞarkı HİkayeLeri NoktaBiraz sohbet ettikten sonra Unzile nin hayatını dinlerŞarkı HİkayeLeri NoktaÜnzile Çok ufak yaşta evlendirilmiştirŞarkı HİkayeLeri NoktaEvleneceği kişiyi görücüler seçmiş,bir kaç koyun karşılığı isteyen kişiye ufak yaşta teslim edilmiştirŞarkı HİkayeLeri NoktaUfak yaşta gördüğü baskıdan dolayı artık kendine çizlmiş kadere razı gelmiştirŞarkı HİkayeLeri NoktaOlaylara ses çıkartamamaktırŞarkı HİkayeLeri NoktaGördüğü baskı ve yaşam biçimi onu dünyanın sadece köyü olduguna inandırmıstırŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta" Aslında ünzilenin hikayesi Geri kalmışlığın hikayesidirŞarkı HİkayeLeri NoktaAnadolu hala bazı bölgelerde kız cocukları mal gibi alınıp satılmakta,bir ömür geçireği kişi başkaları tarafından seçilmektedirŞarkı HİkayeLeri Nokta

Birde şarkıyı bundan sonra dinleyinŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaEminim daha bir anlamlı
gelecektirŞarkı HİkayeLeri NoktaÇünkü Bu bir şarkı değil çaresizliğin haykırışıdır
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:41 pm

Grup Sokak Küçük Kadın Şarkısının Hikayesi
"Âşık olmak gibi bir hevesti benimkisi
Çok küçükmüşüm meğer abisi, apış aramdaki kimin eli
Küçük bir kız gibi hissetmeyi, bıraktım ben çok önceleri
Artık kaçmak zor, karanlıktan… Yalnızlıktan… Şansızlıktan…

Melek’ti küçük kadının adı ve erkek denen çömez hayvanın aklını ele geçirmişti Meleğin tadıŞarkı HİkayeLeri Nokta Yerdeki üç ızgaralı eski öğrenci sobasının ışığı aydınlatıyordu odayıŞarkı HİkayeLeri Nokta Tek sevgi vardı odada ve de şeytanın adıŞarkı HİkayeLeri Nokta Çiçeklerini açmış, çekyatın karşısındaki tozlu sehpanın üzerinde duruyordu sevgililer günü hediyesi güzel kasımpatıŞarkı HİkayeLeri Nokta O çiçeklerin arkasında saklanmış kamera, yalanı belgeleyecek bir oyuncaktı… Melek yarı çıplakken, sevdiğini sandığı erkeğin çekyatında olmak istediğinden emin değilken, yani tamda 16 yaşında hala bir genç kızken yaşadı bu gizli kamera şakasınıŞarkı HİkayeLeri Nokta Belki erkeğin beyni de çıplaktı, belki o erkeğin beynini toplum çıplak bıraktı… Cinsel bir tutkuyla internetten indirdiğim bu görüntü ile tanıştım MelekleŞarkı HİkayeLeri Nokta İçine almadığı için yediği tokatlarla geldim kendimeŞarkı HİkayeLeri Nokta O içine aldığında bağırdıŞarkı HİkayeLeri Nokta Erkek, bebeğin dünyaya giriş kapısına, sahteyi tatmış elleriyle hoyratça dokunduğunda meleğin ruhunu da aldı, hapsetti ve rahatladıŞarkı HİkayeLeri Nokta Suçluluk duygusunu bastıramayan her canlı gibi Meleği suçladı “Neden bu yaşta benimle yattın, sen işe yaramaz bir kızmışsın” diyeŞarkı HİkayeLeri Nokta Melek yine bağırdı ama bu kez ben bile duyamadım o çığlığıŞarkı HİkayeLeri Nokta
Filim bu sözlerle bittiğinde, sanırım Melek giyindi ve dışarı çıktıŞarkı HİkayeLeri Nokta Hızlı adımlarla evine gitti, külotuna baktı, artık küçük bir kadındı ve iç çamaşırını dolapta bir çekmeceye iyice sakladı, banyo yaptı ve yattıŞarkı HİkayeLeri Nokta Rüyasında Meleğe göründüm ona kaybetme dedimŞarkı HİkayeLeri Nokta Kaybetme, son nefesini vermeden boyun eğme… Senin acını ben emerim… Sonra onu içime aldım, başımda müthiş bir ağrıyla uyandımŞarkı HİkayeLeri Nokta Acı içimde yuvarlandı, ben acıma yalvardıkça o kocaman oldu yalvardıkça bir tümör olduŞarkı HİkayeLeri Nokta Aşağıdan, tam diyaframımın altından bastırdı, ben nefes alamadım, nefes alamadıkça da Laroxyl aldım… Birden içim isyana kalktı, aklım çok açıttı, acı midemi yaktıŞarkı HİkayeLeri Nokta Hayalime koştum, kâbus klozetin kapağını kaldırdım ve bir şarkı kustum, adını KÜÇÜK KADIN koydum, artık karanlıktan korkmuyordum…
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:42 pm

Manic Street Preachers - Ocean Spray
Manic Street Preachers - Ocean Spray

şarkı japonca br cümle ile açılıorŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta bu cümle ünlü fotografcı "mitch ikeda"dan br alntı ve başlangçtan sona kadr hssedilen cümle "çok gzl gözlern var" anlamına geliorŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

"ocean spray" 2000lern en ii manic street preachers şarkılarndan briŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta grubun "know your enemy" ismli albümünn iknci srasnda duruorŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

"ocean spray" neşeli, aydnlık melodisne rağmen hüzünlü br anlam taşıor, bu hüznü james dean bradfieldin sesnden anlamakda mümknŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

gercek br öyküsü vr, şarkınn ve öykünn baş kahramanıda james dean bradfieldn annesiŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

90larn iknci yarsnda manic street peachers en şaşaalı gnlerini yaşarkn solist james dean bradfieldin annesi kansere yakalanmştıŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta başarılı solist annesini çok seviordu ve bu üzücü duruma alışmakta epey zorlnmıştıŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

1999 yılınn ilk günlerinde durumu aırlasan anne hastahanee kaldrıldı ama aynı sene maalesf kansere yenk düştüŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

james dean bradfield annesinn ölümünn ardndan ilk kez br söz yazarı olarak gösterdi kendini ve özellikle annesinn hastahanede son günlerni yaşadıı dönemi anlattıı "ocean spray" ortaa çıktıŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

"ocean spray"de bradfield annesine uyank kalması, hayatta kalması içn yalvarıorve hadi braz da ocean spray içelim diorŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

ocean spray inglterede ve irlandada hastahanelerde verlen yaban mersini özlü özel br ilacn ismi ve ocean spray br annenn ardndan yazılnan gzl br şarkıŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:42 pm

Şebnem Ferah Can Kırıkları Albümünün Hikayesi
CAN KIRIKLARI
FISILDAYARAK BİTİRDİM

“Geçen albümü çıkardığımda dinleyicilerden gelen mektup ve küçük hediyeler arasında kalınca olanından, daha açmadan kitap çıkacağını anlamıştımŞarkı HİkayeLeri Nokta Adını okuduğumda şarkıyı kafamda duymaya başladımŞarkı HİkayeLeri Nokta Acı herkesin hayatında olan bir şeyŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu kadar güzel ifade edildiğine rastlamamıştım hiçŞarkı HİkayeLeri Nokta Parçanın iskeleti, nasıl çalınması gerektiği, nasıl bir vokal performansıyla söylemem gerektiği 15 dakikada çıktıŞarkı HİkayeLeri Nokta Kelimeler Yetse albümümün turnesini bitirdikten sonra dinlenmek için Los Angeles’a gitmek istedimŞarkı HİkayeLeri Nokta Tatil yapıp müzikle ilgilenebilirdimŞarkı HİkayeLeri Nokta Orada küçücük bir ev tuttumŞarkı HİkayeLeri Nokta Los Angeles’tan bir gitar aldım ve 15-20 dakikada gecenin bir vakti bitirdim şarkıyıŞarkı HİkayeLeri Nokta Yandakiler rahatsız olmasın diye fısıldayarak bitirmiştimŞarkı HİkayeLeri Nokta Dokuz yıldır aynı ekiple çalışıyorum ve albümün prodüktörü Tarkan Gözübüyük 20 yıllık arkadaşımŞarkı HİkayeLeri Nokta Onlar da bu şarkının ruhunu hissetti ve stüdyoda doğrudan akustik çalmayı tercih ettikŞarkı HİkayeLeri Nokta Can Kırıkları bir öykü kitabıydıŞarkı HİkayeLeri Nokta Aşkı anlatıyor, ama şarkım sadece bir aşk hikayesi değilŞarkı HİkayeLeri Nokta Başlıktan etkilendimŞarkı HİkayeLeri Nokta İçte yaşayan acıları ifade etmeye çalışan bir şarkı buŞarkı HİkayeLeri Nokta Bir yandan da çok güçlüŞarkı HİkayeLeri Nokta Tek başımayken de keyifli olduğumu anlatmaya çalıştım aslında; sadece hüznü değilŞarkı HİkayeLeri Nokta Öykünün sahibine şarkıdan söz edip albümün adını Can Kırıkları koyduğumu bildirdiğimde çok memnun olduŞarkı HİkayeLeri Nokta Çok beğendiŞarkı HİkayeLeri Nokta Farklı sanat alanlarındaki böyle etkileşimler değerlidirŞarkı HİkayeLeri Nokta Küçük ama çok değerli şeyler bunlarŞarkı HİkayeLeri Nokta

OKYANUS
BALKONDAN GÖRDÜM, ETKİLENDİM

“Günlük hayatınızı denize bakıp resmedebilirsinizŞarkı HİkayeLeri Nokta Tarkan Gözübüyük bana Los Angeles’a gitmeden önce ‘Git şöyle okyanusun karşısında bir dur’ demiştiŞarkı HİkayeLeri Nokta Gittim ve önünde durdumŞarkı HİkayeLeri Nokta O kadar büyük kiŞarkı HİkayeLeri Nokta Denize baktığımızda en azından bir koy görmeye alışkınızŞarkı HİkayeLeri Nokta Oysa okyanus uçsuz bucaksız! Dünya kocamanmış, onu anladımŞarkı HİkayeLeri Nokta Bazı şeylere kendi merkezimizden baktığımız için çok büyük algılıyoruzŞarkı HİkayeLeri Nokta Dünyanın karşısındaysa ne kadar küçük olduğumuzun farkına varıyoruzŞarkı HİkayeLeri Nokta O kadar muhteşem bir şeyin karşısında olmak bana büyük bir özgürlük alanı sağlıyorŞarkı HİkayeLeri Nokta Şarkıların hepsinde Los Angeles’ta evimin balkonunda gördüğüm okyanustan çok etkilendimŞarkı HİkayeLeri Nokta

BİR KALP KIRILDIĞINDA
İNANILMAZ BİR TECRÜBEYDİ

“Sözleri çok naif ama çok cici bulduğum bir şarkıŞarkı HİkayeLeri Nokta Bir kalp kırıldığında ne olur? Onu anlatmaya çalıştımŞarkı HİkayeLeri Nokta Çocukken bile bu duygu galiba içimizde vardıŞarkı HİkayeLeri Nokta Kimseyi kırmak istemiyoruz ama kırmaktan da çekinmiyoruzŞarkı HİkayeLeri Nokta Biraz daha nazik olsak her şey daha kolay olacakŞarkı HİkayeLeri Nokta Kimseyi kırmaya değmeyeceğini düşünürken yazdımŞarkı HİkayeLeri Nokta Şarkının ortasında bir solo olmasını hayal ediyordumŞarkı HİkayeLeri Nokta Grup arkadaşlarım da onu hayal ediyormuşŞarkı HİkayeLeri Nokta O vokal solo bölümünü arkadaşlarım da bir kerede çaldı, ben de kendi bölümümü bir kerede söyledimŞarkı HİkayeLeri Nokta Bunlar konuşarak yapacağınız şeyler değilŞarkı HİkayeLeri Nokta İnanılmaz bir tecrübeydiŞarkı HİkayeLeri Nokta Bir stüdyoda neler yapılabileceğini öğrenmiş oldumŞarkı HİkayeLeri Nokta

DELGEÇ
BİLE BİLE LADES

“Büyük bölümü Los Angeles’ta yapıldı Delgeç’inŞarkı HİkayeLeri Nokta Bazı şeyler tekrar başına geldiğinde yaşayacağın acıyı biliyorsunŞarkı HİkayeLeri Nokta ‘Bile bile lades’ diyorsunŞarkı HİkayeLeri Nokta İlk kez karşılaştığında midene oturan bir şey üçüncü kere karşılaştığında aynı etkiyi yapmıyorŞarkı HİkayeLeri Nokta Daha hazırlıklı oluyorsunŞarkı HİkayeLeri Nokta Acıyı yaşamak istiyorsan senin kararındırŞarkı HİkayeLeri Nokta Cesur, ne yapmak istediğini bilen ama üzüntü denen şeyi itiraf etmesi güçsüzlük olarak algılanmayan bir kadının sözleri buŞarkı HİkayeLeri Nokta Bir aşk hayal ederek yazmadımŞarkı HİkayeLeri Nokta

GEÇMİŞE YOLCULUK
KORKU FİLMİ GİBİYDİ

“İç hesaplaşma yaşayan birinin şarkısı değil buŞarkı HİkayeLeri Nokta Bazı değerleri çocukluğumuzda yaşattığımı düşünüyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Çocukken daha özgürüzŞarkı HİkayeLeri Nokta Canımız ne yapmak istiyorsa yapıyoruzŞarkı HİkayeLeri Nokta Çocukluğumu özlüyorum ama şu andaki hayatımdan da memnunumŞarkı HİkayeLeri Nokta ‘Hiçbir şeyden pişman olmadım’ diyenlerden değilimŞarkı HİkayeLeri Nokta Pişmanlık bile güzeldirŞarkı HİkayeLeri Nokta Sözü ve müziğiyle 15 dakikada yaptığım şarkılardan biriŞarkı HİkayeLeri Nokta Korku filmi gibiydiŞarkı HİkayeLeri Nokta Kolum beynimden önce gidiyorduŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu şarkı için toplam 17 sayfa yazı yazmışımŞarkı HİkayeLeri Nokta Onların arasından derleyip topladığım bölümlerle bu şarkıyı oluşturdumŞarkı HİkayeLeri Nokta Gözümü kapatmamı istediniz! Peki! Gözümü kapattığımda çocukluğumla ilgili ilk hatırladığım sahne… 6 ya da 7 yaşındayımŞarkı HİkayeLeri Nokta Merdivenli bir evde oturuyoruz ve bisikletimi kendi başıma aşağıya indirmeye çalışıyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu arada ilkokul öğretmenim olacak Münevver Hanım da ziyarete gelmişŞarkı HİkayeLeri Nokta Kendimi ona beğendirmeye çalıştığımı hatırlıyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Bisikletle o merdivenlerden yuvarlandığımızı hatırlıyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Hiçbir çizik almadan kurtulmuştumŞarkı HİkayeLeri Nokta

BEN BİR MÜLTECİYİM
HAYAL DÜNYAM

“Büyük bölümü Los Angeles’ta yazıldıŞarkı HİkayeLeri Nokta Anlatmak istediğimin fiziksel olarak farklı bir yerde olmakla alakası yokŞarkı HİkayeLeri Nokta Bazen kendinizi olanlardan o kadar uzakta hissedersiniz ki iyice kabuğunuza çekilirsinizŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu şarkıda kendi yarattığım hayal dünyasını anlattımŞarkı HİkayeLeri Nokta Zorluklar içinde ama güçlü kalabilen birinin şarkısıŞarkı HİkayeLeri Nokta Hayata bakışımla ilgili geniş bir özetŞarkı HİkayeLeri Nokta En sevdiğim şarkılardan biriŞarkı HİkayeLeri Nokta Şarkıda anlattığım yer kalbimŞarkı HİkayeLeri Nokta Zorlandığım zamanlarda orada güç buluyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta

SANA BİLMEDİĞİN BİR ŞEY SÖYLEYEMEM
ZAMANLA ANLAŞILACAK

“Şarkılarımda başkalarının anlatmadığı bir şeyler anlatmaya çalışsam da aslında kimsenin bilmediği bir şeyi söylemem zorŞarkı HİkayeLeri Nokta Her şey yüzyıllardır kim bilir kaç kez söylenmiştirŞarkı HİkayeLeri Nokta Ama bu duyguları tekrar tekrar söylemeyi çok seviyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Bunlar hayatın içinde varŞarkı HİkayeLeri Nokta Hepimiz bulunduğumuz noktada aynıyızŞarkı HİkayeLeri Nokta Stüdyo aşamasında mor ve ötesi’nden gitarist Kerem Özyeğen geldiŞarkı HİkayeLeri Nokta Evi çalıştığımız stüdyoya çok yakındıŞarkı HİkayeLeri Nokta Şarkıyı duydu ve ‘bu parçada çalmak istiyorum’ dediŞarkı HİkayeLeri Nokta Onu paldır küldür stüdyoya soktuk ve harika bir solo attıŞarkı HİkayeLeri Nokta Benim için özel parçalardan biriŞarkı HİkayeLeri Nokta Zamanla anlaşılacağını düşünüyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta

ÇAKIL TAŞLARI
BİTİRİNCE “OH BE” DEDİM

“Çakıl taşları günlük hayatta oturup ‘ne olacak şimdi’ diye düşündüğüm zaman başvurduğum kaynaklardan birinin resmiŞarkı HİkayeLeri Nokta Neyle kendimi eğlendiriyor ve eğitiyorum, bunu gösteriyorŞarkı HİkayeLeri Nokta Azla yetinmeyi iyi bilirimŞarkı HİkayeLeri Nokta Hiçbir zaman çok büyük bir hayatım olsun istemedimŞarkı HİkayeLeri Nokta Çekirdek bir yaşantım ve arkadaşlarım vardırŞarkı HİkayeLeri Nokta O yüzden çakıl taşı gibi değersiz şeylerin ne kadar değerli olabileceğini anlatmak istedimŞarkı HİkayeLeri Nokta Bitirdiğimde ‘Oh be’ demiştimŞarkı HİkayeLeri Nokta Bazı şarkılarınızı çok seversinizŞarkı HİkayeLeri Nokta Böyle bir şarkıyı düne kadar yapmamıştım ve bitirdiğimde kendimi çok gelişmiş hissettimŞarkı HİkayeLeri Nokta

ZAMAN GEÇİP GİDİYOR
İKİ TİP İNSANI HAYATIMA SOKMAM

“İlk iki satırı benim için çok önemliŞarkı HİkayeLeri Nokta Cehalet sadece kitaplarla azaltılan bir şey değilŞarkı HİkayeLeri Nokta Bilginin insana çok büyük özgürlük alanı sağlayacağına inanıyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Zaman kaybetmek dünyanın en kötü şeylerinden biriŞarkı HİkayeLeri Nokta İki tip insanı hayatıma sokmamŞarkı HİkayeLeri Nokta Cehalet ve art niyet barındıranlarŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu şarkının bir kısmı burada, bir kısmı Los Angeles’ta yapıldıŞarkı HİkayeLeri Nokta Benim için bir şarkının ilk haliyle son hali arasında pek fark yokturŞarkı HİkayeLeri Nokta Arkadaşlarıma dinlettiğim halleri İstanbul’da gerçekleştiŞarkı HİkayeLeri Nokta Çalışma odamda genellikle akşam saatlerinde daha konsantre çalışabiliyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Gecenin sessizliğinde çalışmayı tercih ediyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Gece daha az telefonum çalıyor, daha az rahatsız ediliyorumŞarkı HİkayeLeri Nokta Şarkıya hazırlandığım dönemde sosyal hayatım neredeyse sıfıra inerŞarkı HİkayeLeri Nokta Evden sadece market alışverişi yapmak için çıkarımŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu şarkıyı bir gecede yaptımŞarkı HİkayeLeri Nokta

HOŞÇAKAL
EN İYİ ŞARKILARIMDAN BİRİ

“Albümün son şarkısıŞarkı HİkayeLeri Nokta Ama bir aşk şarkısı değilŞarkı HİkayeLeri Nokta İsteyen istediği anlamı yüklesinŞarkı HİkayeLeri Nokta Kendinize de, davranışlarınıza da ‘hoşça kal’ diyebilirsinizŞarkı HİkayeLeri Nokta Adından ötürü grup arkadaşlarım ‘albümün en sonuna koyarız’ dediŞarkı HİkayeLeri Nokta Ben de öyle düşünüyordumŞarkı HİkayeLeri Nokta Umarım böyle vedalar etmek zorunda kalmayızŞarkı HİkayeLeri Nokta Çak naif bulduğum ve sonradan çok sevdiğim bir şarkıŞarkı HİkayeLeri Nokta Kariyerimdeki en iyi şarkılardan biriŞarkı HİkayeLeri Nokta"
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:43 pm

Pink-Dear Mr Presidet
Pink I am not dead adlı son albümünde ABD Başkanı Bush`u eleştiren Dear Mr President adlı bir şarkı yazmışŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu şarkıda Bush; hem Irak savaşı, hem Amerika`da başgösteren yoksulluk, hem de eşcinsellere yönelik politikaları açısından eleştiriliyorŞarkı HİkayeLeri Nokta Pink`in bu albümü şu ana kadar 3Şarkı HİkayeLeri Nokta8 milyon satmışŞarkı HİkayeLeri Nokta Ama internet aracılığı ile satın alıp bunu kendi arşivlerine koyanların sayısı milyonları aşmışŞarkı HİkayeLeri Nokta Sanatın, özel olarak da müzik sanatının önemli işlevlerinden biri de buŞarkı HİkayeLeri Nokta Kim bilir kaç milyon genç, aslında Bush`un politikaları, Irak`ın bombalanması konusunda belki hiçbir şey düşünmüyorduŞarkı HİkayeLeri Nokta Ama bir şarkı bu konuyla ilgili hiçbir fikri olmayanları bile harekete geçirebiliyorŞarkı HİkayeLeri Nokta Şarkının etkisi kendini göstermiş olmalı ki, klibini yayınlayan TV kanalları alt yazı koymayı da ihmal etmemişŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:43 pm

Manowar'ın söylemiş olduğu "Master of the Wind" adlı parçanın hikayesi ise şöyledir:

Manowar fanı bir çocuk Amerika'da ölümcül bir hastalıkla mücadele etmekte ve son nefesini vermeden Manowar grubunun üyeleriyle tanışmayı istemektedirŞarkı HİkayeLeri Nokta Çocuğun haberi Yurtdışı turnesinde olan gruba ulaşırŞarkı HİkayeLeri Nokta İşin aksi tarafı grubun buna ilk başta inanmamamlarıydıŞarkı HİkayeLeri Nokta Çocuğun ailesi ile temasa geçilir ve durumun ciddiyeti anlaşılırŞarkı HİkayeLeri NoktaTurrneyi yarıda bırakırlar ve Amerika'ya dönerlerŞarkı HİkayeLeri Nokta Çocukla tanışılır ve durmun ne denli kötü olduğu bu defa canlı olarak görülürŞarkı HİkayeLeri Nokta Turne dönüşünde çocuk halen yaşamaktadır ve Manowar'ın ona bir hediyesi vardırŞarkı HİkayeLeri Nokta MASTER OF THE WINDŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu parçayı Çocuğa dinletirler ve çocuğun onlardan son bir isteği olur: Bu parçayı tüm Manowar fanlarının dinlemesiŞarkı HİkayeLeri Nokta Grup bunun üzerine bu parça üzerinde yoğun çalışmalar yapar ve bizlere sunarŞarkı HİkayeLeri Nokta

Çocuğa daha sonra neler olduğunu bilmiyorum ama eğer o olmasaydı bugün biz bu parçayı hiç duymamış olacaktık
Şarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

SİYAH BUZ ÖLÜM GETİRDİ

Bundan 21 yıl önce bir Eylül sabahı, Metallica'nın kaderini topyekün değiştiren olay gerçekleştiŞarkı HİkayeLeri NoktaGrubun yetenekli basçıcı Cliff Burton, turne otobüsünün yaptığı kazada yaşamını yitirdiŞarkı HİkayeLeri Nokta

Ölüm kapısını bir sonbahar sabahı 24 yaşındakı bu yetenekli bilgeye hiç yakışmayacak bir şekilde çaldıŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta
1986 yılında Metallica denince akla, kariyerlerinin en başarılı albümü "Master of Puppets"ı üreten dört genç müzisyen geliyorduŞarkı HİkayeLeri NoktaO yıl, Ozzy Osbourne'la Amerika turnesine çıktılarŞarkı HİkayeLeri NoktaArdından da Damage IncŞarkı HİkayeLeri Nokta adını verdikleri dünya turnesine başladılarŞarkı HİkayeLeri NoktaEylül ayında İngiltere'yi fethettikten sonra sıra Viking diyarı İskandinavya'ya gelmiştiŞarkı HİkayeLeri NoktaOslo ve Stockholm'de Anthrax ile verilen üç harika konserin ardından 27 Eylül 1986 cumartesi akşamı Metallica ve turne ekibini taşıyan iki otobüs bir sonraki konserin verileceği Kopenhag'a doğru yola çıktıŞarkı HİkayeLeri NoktaStockholm konseri her zamankinden daha özel geçmiştiŞarkı HİkayeLeri NoktaÇünkü kaykaydan düşüp kolunu kıran James ritim gitarını aylar sonra ilk defa o gece eline almıştıŞarkı HİkayeLeri NoktaBu pozitif enerji seyirciye de yansıyınca salon kudurmuştuŞarkı HİkayeLeri NoktaDünyaca ünlü dört kafadarın o sıralarda tek şikayetleri, otobüsteki yatakların yeterince konforlu olmamasıydıŞarkı HİkayeLeri NoktaBu nedenle grup üyeleri, o gece en rahat yatak olan ön sağ taraftaki üst ranza için kart çektilerŞarkı HİkayeLeri NoktaKirk Hammett, kupa ikilisi çektiŞarkı HİkayeLeri NoktaCliff ise en yüksek kart olan maça asını bularak oyunun erken galibi olduŞarkı HİkayeLeri Nokta
KAZA ANI
Şafak vakti yaklaşırken küçük bir İsveç nehri olan Ljungby yakınlarındaki yol bomboştuŞarkı HİkayeLeri NoktaMetallica ve tur ekibini taşıyan iki otobüs ve iki tır konvoy halinde yola devam ediyorduŞarkı HİkayeLeri NoktaYolcular derin bir uykunun tam ortasındaydılar ki büyük bir sarsıntı sessizliği bozduŞarkı HİkayeLeri NoktaAraç iki şeritli yolda aniden sağa savrulmuştuŞarkı HİkayeLeri NoktaŞoför direksiyonu sola kırarak durumu kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadıŞarkı HİkayeLeri NoktaOtobüs yalpalamaya başladıŞarkı HİkayeLeri NoktaAraç ancak yolun kenarındaki çamur-çim karışımı pislik birikintisine dalıp yan yatarak durabildiŞarkı HİkayeLeri NoktaMutlak sessizliğin içinden kopup gelen bu birkaç saniyelik dehşet sona erdiğinde herkes yarı çıplak ve panik içinde bulundukları yerden dışarı fırladıŞarkı HİkayeLeri NoktaLars Ulrich'ın sadece ayak parmağı kırılmış ve ilk tepkisi yaşadığı şokla yerinden kaçmak olmuştuŞarkı HİkayeLeri NoktaOtobüsün arka camını tekmeleyerek dışarı çıkan James Hetfield'da ise birkaç sıyrıktan başka birşey yoktuŞarkı HİkayeLeri NoktaKirk ise yatağından düştüğünde bayılmış ve ayılır ayılmaz tavandaki acil çıkış kapısına yönelmiştiŞarkı HİkayeLeri NoktaHerkes histerik çığlıklar atıyor, bir tek Cliff'in sesi çıkmıyorduŞarkı HİkayeLeri NoktaOtobüsün sağ üst tarafında uyuyan Cliff Burton kazanın şiddeti ile dışarı savrulmuş, otobüs de üzerine devrilmiştiŞarkı HİkayeLeri NoktaUmutlar, olay yerine gelen vincin otobüsü kaldırırken tekrar Cliff'in üzerine düşürmesiyle tükendiŞarkı HİkayeLeri NoktaTutuklanan şoför, ısrarla kazaya yoldaki buzlanmanın neden dolduğunu söylüyorduŞarkı HİkayeLeri NoktaYani Cliff'in katili "siyah buz"duŞarkı HİkayeLeri NoktaJames Hetfield tüm bu açıklamalardan ikna olmamış ve kilometrelerce yolu yarı çıplak yürüyerek ısrarla "katil" siyah buzu aramıştıŞarkı HİkayeLeri Nokta
Grup üyeleri olaydan sonra yaşadıkları psikolojik travmanın etkisi ile alkole, uyuşturucuya sardılarŞarkı HİkayeLeri Noktaİşte Metallica'nın 1990 yılına kadar sürecek olan "Alcohollica" dönemi böyle başladıŞarkı HİkayeLeri Noktaİçleri nereye yönlendireceklerini bilemedikleri öfkeyle dolmuştuŞarkı HİkayeLeri Nokta
CLIFF'IN ARDINDAN
Olaydan bir ay sonra yeni basçısını bulan Metallica, 10 gün sonra ilk konserini verdi ve altı ay sonra tekrar turneye çıktıŞarkı HİkayeLeri NoktaBu durum elbette çok eleştirilmiştiŞarkı HİkayeLeri NoktaKirk Hammet ise durumu şöyle açıklıyordu: "Kazadan sonra öylesine göçtük kü bununla başa çıkmanın en iyi yolunun tekrar yola koyulmak ve tüm bu keder ve hayal kırıklığından bu duyguları pozitife çevirecek yegane yerde, sahnede sıyrılmak olduğuna karar verdikŞarkı HİkayeLeri Nokta"
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:44 pm

Wheels Of Fire
Dördü de hızlı araba kullanmayı çok severdiŞarkı HİkayeLeri Nokta
Bu parçayı kayıt ederken gerçekten yerel polis tarafından çevrildilerŞarkı HİkayeLeri Nokta

Heart Of Steel
Joey'a yakın kişiler sık sık sorarlar; "O gerçekten çelik bir kalbe sahip mi ?"Şarkı HİkayeLeri Nokta
Bu bir cevaptıŞarkı HİkayeLeri Nokta

The Crown And The Ring (Lament Of The Kings )
Bu grubun Kings Of Metal albümündeki favori parçasıŞarkı HİkayeLeri Nokta Büyük bir meblağ karşılığında(Atlantic'i delirten) Birmingham'ın StŞarkı HİkayeLeri Nokta Paul Katedral'in de profesyonel kilise korosu eşliğinde kayıt edildiŞarkı HİkayeLeri Nokta Tüm koro giyindi, grubun üstünde sadece geleneksel kot pantolonları vardıŞarkı HİkayeLeri Nokta
Joey hep der ki klasik/kilise müziği çok serttirŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

Warriors's Prayer
Joey büyükbabasının ona çocukken anlattığı bu hikayeyi tekrar anlatmaya karar verdiŞarkı HİkayeLeri Nokta

Blood Of The Kings
Manowar fanları hakkında (Avrupa'daki) ve onların mektupları, ki bu mektuplar bazen şarkılar için materyal verdiŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu mektuplar Blood Of The Kings'tirŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

Achilles
Achilles, Truva Savaşı hakkında bilgi veren Homeros'un İlyadası'nda görülmekteŞarkı HİkayeLeri Nokta
Bu şarkı aynı zamanda Deena Weinstein'a da adanmıştır (kitabı için "Heavy Metal" özellikle manowar hakkındadır)Şarkı HİkayeLeri Nokta Aynı zamanda Deena Weinstein Joey'un birkaç yıldır yakın arkadaşıŞarkı HİkayeLeri Nokta

Hail To England
Sir Thomas Melory'nin Kral Arthur hakkındaki anlatımındanŞarkı HİkayeLeri Nokta

Thor
Thor şarkısı Norveç Mitolojisindeki şimşek tanrısı Thor hakkındadırŞarkı HİkayeLeri Nokta
Manowar daima Norveç Mitolojisinden etkilenmiştirŞarkı HİkayeLeri Nokta

"Achilles, Agony and Ecstasy In Eight Parts"
Şarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta"Her bölümün kendine has bir anlamı var: Hikayeyi okuduğunda, anlıyorsun ki mesela davul solosu,
yeni bir ordunun bir araya toplanmasını sembolize ediyor - davullara vuruluş tıpkı bir örs'e vuruluş gibiŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta
Bass solosu Hector'un bedeninin parçalanmasını anlatıyor, ayak bileklerinden delik açılıp arabaya nasıl zincirlendiğini anlatıyorŞarkı HİkayeLeri Nokta
Tabi ki dinleyici olayın tümüne hakim olmak için biraz zamana ihtiyaç duyacakŞarkı HİkayeLeri Nokta
Aptal insanlar için kolay müzik yapmıyoruz biz!"

All Men Play On Ten
Hepimizin bildiği gibi, manowar dünyadaki en gürültülü grupŞarkı HİkayeLeri Nokta 1984'te "10" amfilerdeki en yüksek dereceydiŞarkı HİkayeLeri Nokta Ve manowar bu parçayı "tüm insanlar en yüksek derecede çalmalı" diye yazdıŞarkı HİkayeLeri Nokta Fakat bir cevap vardıŞarkı HİkayeLeri Nokta Bir şirket 11 dereceli yeni bir makine üretti 1985 yılındaŞarkı HİkayeLeri Nokta
Çok güzel bir parçadır buŞarkı HİkayeLeri Nokta Grup genellikle bu parça için konuk bir gitarist çıkarır sahneye seyircilerin arasındanŞarkı HİkayeLeri Nokta

The Demon's Whip
Bu parça "Hellraiser" filmi için yazılmıştı, fakat parça yapımcılar için çok sert geldi ve bu yüzden almadılarŞarkı HİkayeLeri Nokta Bir fan Joey'a parçanın başındaki ilginç sesleri sorduŞarkı HİkayeLeri Nokta Joey'un cevabı şuydu "Arkaplandaki sesleri dinlemeye çalış, o zaman anlayacaksınŞarkı HİkayeLeri Nokta"
Ayrıca "The Demon's Whip" bilgisayarlar kullanılmaksızın 208 bpm ile dünyadaki en hızlı parçaŞarkı HİkayeLeri Nokta

"Metal Warriors"
" Dinleyicilerimiz hakkında bir parça; metalin kardeşleri ve kız kardeşleri hakkında - onlar MANOWAR Fanları! Fanlar MANOWAR'u küçük kulüplerden çıkardılar ve büyük salonlarda çalmamızı olanaklı kıldılarŞarkı HİkayeLeri Nokta Dinleyicilerimiz bizi "METALİN KRALLARI" yaptılarŞarkı HİkayeLeri Nokta Onlar bizim "Metal Savaşçıları" mız!
Ve: Korkaklar ve pozcular alanı terk edin!"

"Ride The Dragon"
" Fantastik bir arkaplan vardır: Tehlikelerle dolu bir dünyada yaşıyoruz ve bu tehlikelerden mümkün olduğunca uzağa kaçmak istiyoruz - Doğu Almanya'da ki tehlikelere bakın, yada New York, Riotlar ve Los Angeles'ta kiŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta Ve bu yüzden herkes kendi fantastik dünyasına gitmek isterŞarkı HİkayeLeri Nokta Ejderha bu fantezilerden biridir: Gökyüzünde üstüne binip dolaşırsın, tüm kötülükleri arkanda bırakırsın ve kendini büyük büyülü bir güç gibi hissedersin !Şarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta"

"Burning"
" Bu parçanın anlamı; herkesin mutlaka çözmesi gereken kişisel problemleri vardırŞarkı HİkayeLeri Nokta Ve her insanın kendi kaderi vardırŞarkı HİkayeLeri Nokta Bazısı cennete inanır, diğeri cehennemeŞarkı HİkayeLeri Nokta Herkesin kendi düşüncesi vardır, mesela ben inanırım ki kendi dünyamızda yeterince kötülüğe sahibiz, bu yüzden dünyada cehennemi yaşıyoruzŞarkı HİkayeLeri Nokta Öldüğümüzde -gökkuşağının sonunda- , her şey daha güzel olmalı gökyüzünde!"

"Power Of Thy Sword"
" Grup hakkında bir parça: Eğer sahnedeysek, çalmayız, kılıçlarımızın gücüyle savaşırız - Gitarlar kılıçlarımız; teller çelikten yapılıŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta Sadece kasetten parçayı dinleyerek MANOWAR'u anlayamazsın: Her şeyi bir araya getirmelisin: Çizimler, şarkı sözleri, müzik ve şovumuzŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta Grubu görmelisin - grubun kılıçlarıyla sahnede nasıl savaştığını görmelisin! O zaman anlayacaksın grubun ne için ayakta kaldığını!"

Guyana (Cult Of The Damned)
Dini bir grup hakkında bir parçaŞarkı HİkayeLeri Nokta Yol göstericilerine "Rahip Jim" deniliyorduŞarkı HİkayeLeri Nokta Rahip Jim tüm insanlarına kendilerini öldürmelerini emrediyordu (çocuklar dahil, bu yüzden şarkının sonunda "anne" çığlıkları var)Şarkı HİkayeLeri Nokta Lady Diana'nın ölümünden sonra İsviçre'deki bir konserde, tüm kalabalık şarkıyı Eric'le beraber söylediŞarkı HİkayeLeri Nokta Fakat "Guyana" yerine "Diana" diye bağırdılarŞarkı HİkayeLeri Nokta

Master Of The Wind
Bu grup için çok özel bir parçaŞarkı HİkayeLeri Nokta Bir gün bir MANOWAR Fanı'ndan bir mektup aldılarŞarkı HİkayeLeri Nokta Mektupta; çocuğun hastanede yatmakta olduğu, çok kötü bir hastalığı olduğu, ve hayalinin ölmeden önce MANOWAR'la tanışmak olduğu yazıyorduŞarkı HİkayeLeri Nokta Grup önce, mektupta yazanların zırva olduğunu düşündüŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu yüzden çocuğun ailesiyle görüştüler ve her şeyin doğru olduğunu anladılarŞarkı HİkayeLeri Nokta Sonra, hastaneye gittiler ve çocukla buluştularŞarkı HİkayeLeri Nokta Çocuğun durumu gerçekten çok kötüydüŞarkı HİkayeLeri Nokta Yaşamak için çok az zamanı vardıŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu vakitten sonra grup Master Of The Wind üzerinde çalıştı, ve bitirdikten sonra bir walkman veya bir kasetçalar yardımı ile şarkıyı çocuğa dinlettilerŞarkı HİkayeLeri Nokta Çocuk için şarkı harikaydı, ve çocuğun dileği; tüm manowar fanlarının "Master Of The Wind" i duymasıydıŞarkı HİkayeLeri Nokta Grup şarkı üzerinde bazı düzenlemeler yaptı - ve artık tüm Manowar fanları bu harika şarkıyı dinleyebilirdiŞarkı HİkayeLeri Nokta Bu üzücü olay için şunları söyleyebiliriz; "Tekrar güzel günler gelecek ve eğer bu genç çocuk dünyadaki hayatında bu güzel günleri göremezse, belki diğer tarafta - belki de gökkuşağının ötesinde görebilecekŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta"
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptyPaz Mayıs 03, 2009 9:44 pm

Bosna’nın başkenti Saraybosna da, orta çağda inşa edilmiş binalarla çevrili bir şehir meydanı bulunurŞarkı HİkayeLeri NoktaMeydanın ortasında güzel taştan bir çeşme ve bir köşesinde de çan kulesine oyulmuş bir çörteni olan bin yıllık bir kilise bulunmaktadırŞarkı HİkayeLeri NoktaBu çörten binlerce yıldır insan davranışlarını, hüzün ve kahkahalarını anlamak için zamanını harcamıştırŞarkı HİkayeLeri NoktaSeyretme ve düşünmeyle geçen bunca yıldan sonra bile bu garip insan vasıfları taş çörten için gizemini korumuşturŞarkı HİkayeLeri Nokta
Hikayemiz 1990 yılında başlar; Berlin duvarı henüz yıkılmış, komünizm çökmüş ve Roma İmparatorluğundan bu yana Yugoslavya ilk defa özgür bir ulus olmuşturŞarkı HİkayeLeri NoktaSerdjan Aleskovic böyle bir zamanda yaşadığı ve genç olduğu için kendisini çok şanslı görmektedirŞarkı HİkayeLeri NoktaEn iyi zamanların yaşandığı bu anda gelecek ve mutluluk kesinlikle sağlama alınmış gibi görünmektedirŞarkı HİkayeLeri Nokta
Fakat, Serdjan yurttaşlarıyla birlikte bu mutlu günleri kutlarken, bir yandan da sığ beyinli bazı ufak insanlar komşular arasına nefret tohumlarını ekmekle meşguldürlerŞarkı HİkayeLeri NoktaGenç ve duyarlı Serdjan Sırp birliklerindeki bazı arkadaşlarına katılır ve bir anda kendini Saraybosna etrafındaki tepelerde şehre havan topları yağdırırken bulurŞarkı HİkayeLeri NoktaBu esnada Saraybosna da ki genç Müslüman kızı Katrina Brasic şehre gelen bir grup silah tüccarından silah alır ve oda yandaşlarına katılarak şehrin etrafındaki tepelerde ateş açarŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yıllar geçer ve 1994 yılı kasım ayının son günleridirŞarkı HİkayeLeri NoktaUzun zaman önce Yugoslavya’yı terk etmiş olan yaşlı bir adam doğduğu şehre geri döner, fakat tek bulduğu şey harabelerdirŞarkı HİkayeLeri NoktaMevsimin ilk kar taneleri düşmeye başladığında şehir meydanına gider, gökyüzüne bakar ve haykırır; Yugoslavyalıların yıllarca duasını ettikleri değişim bu değildirŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yaşlı adam duasını bitirdiği zaman güneş yavaş yavaş batmaya yüz tutmuş ve şehrin üzerinden kavisli toplarla gelen akşamın ilk yaylım ateşi başlamıştırŞarkı HİkayeLeri NoktaFakat o geri kalan sivillerin yaptığı gibi sığınaklara gitmektense yıkılmış bir çeşmenin molozları üzerine çıkar, viyolonselini çıkarır etrafına bombalar düşmeye devam ederken Mozart çalmaya başlarŞarkı HİkayeLeri NoktaBu geceden sonra her gece aynı şekilde çalmaya devam ederŞarkı HİkayeLeri NoktaVe her gece Katrina ve Serdjan patlayıcılarla sahipsiz topraklar arasında gidip gelirken Mozart ve Beethoven ezgilerini dinlerlerŞarkı HİkayeLeri Nokta
Kış, geçici masumiyetiyle beyaz bir yorgan misali her şeyi gizlemek için en iyisini yapsa da savaş, şiddeti ve vahşiliği sürekli arttırmaktadırŞarkı HİkayeLeri Nokta
Kasım ayının sonlarına doğru bir gün, Serdjan Saraybosna devriyesinde iken, bir okulun bahçesinde henüz yaşanmış bir patlamanın ardından etrafa saçılan genç çocukların cansız bedenleriyle karşılaşırŞarkı HİkayeLeri NoktaHavan topuna mermileri yerleştirmek ve sonra bir diğerini koymak ve ele geçirilen yerlere bakmak yapılan tek şeydirŞarkı HİkayeLeri NoktaBir süre sonra Serdjan kendi hatlarına döner ama gördüğü cansız çocukların yüzlerini bir türlü aklından çıkarmazŞarkı HİkayeLeri Noktaİçinde bulunduğu durumun aslında önderlerinin bahsettiği ‘şerefli bir ulus yaratmak’ adına olmadığının farkına varırŞarkı HİkayeLeri Noktaİki taraflı kayıtsız kalanlardan olmaktansa doğru bir seçim yapar ve artık bu vahşetin bir parçası olmamaya kara verir, başkalarının bedenleri üzerine bir gelecek inşa edilemezŞarkı HİkayeLeri NoktaBulduğu ilk fırsatta buna bir son verecektirŞarkı HİkayeLeri Nokta
24 Kasım günü sığınağında otururken bir yandan yaşlı viyolonsel çalıcısının çaldığı savaş seslerine karışan noel ezgilerini dinlemektedirŞarkı HİkayeLeri NoktaSavaş alanının diğer tarafındaki Katrina da aynı ezgileri duymaktadırŞarkı HİkayeLeri NoktaKarın yağması durup bulutlar yerini yıldızlı güzel bir gökyüzüne bırakırken aniden viyolonselin sesi kesilirŞarkı HİkayeLeri NoktaEn kötüsünden korkarak yerlerinden ayrılan Serdjan ve Katrina tamamen aptalca bir şey yaparlar ve şehir meydanına doğru yürümeye başlarlarŞarkı HİkayeLeri NoktaAynı anda meydana ulaşırlar ve birbirlerini görürlerŞarkı HİkayeLeri Noktaİçgüdüsel olarak aynı amaç için orada olduklarını anlarlar ve birbirlerine ateş etmezlerŞarkı HİkayeLeri NoktaBunun yerine yavaşça çeşmeye doğru yürürler ve yüzü kanlar içinde karlar üzerine uzanmış bir yanında da kırılmış viyolonseli duran yaşlı adamın cesediyle karşılaşırlarŞarkı HİkayeLeri Nokta
Bu sırada bulutsuz gökyüzünden bir yağmur tanesi düşer ve yaşlı adamın yanağındaki kanı silerŞarkı HİkayeLeri NoktaSerdjan yukarı bakar fakat kilisenin çan kulesindeki taş çörtenden başka bir şey göremezŞarkı HİkayeLeri NoktaBu gece gördüklerinden sonra Serdjan derhal savaşı terk etmeye karar verirŞarkı HİkayeLeri NoktaMüslüman kıza dönerek onunla gelmesini teklif eder fakat kızın gördüğü tek şey üzerindeki sırp üniformasıdırŞarkı HİkayeLeri NoktaAsıl duygularını açıklar ve kıza onun düşündüğü gibi olmadığını söylerŞarkı HİkayeLeri NoktaEn sonunda onu da ikna eder ve savaştan beraber ayrılırlarŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

haykonun kendi azından alınmış bir röportajıdır!!!

kaos
bu şarkının anlamını yazmasam daha iyi olur bu şarkı garib bir şeyle alakalı

siren
arabesk kültürü olan bir şarkı bu alemden ayrı

melekler
MELEKLER kraldır rakı parçasıdır sözlerine melodisine kadar en kral arabesk şarkısıdır albümün tek yavaş şarkısı ballad ıdır dümdüzdür ölü gibidir

bilmezsin
ozansı türkü tadı taşıyan bir şarkı

bonus
vokal tekniği olarak burada başka bir şey yaptım eski bir vokal tarzı uyguladım hikayesi hayli ağır hitap şarkısıdır günümüz sorunlarına gönderme yapıyorum bu şarkının sonunda!!!!

sıkı tutun
benim kuzenim için yaptığım bir şarkıdır zor şartlar altında evlendi dimdik yürümelerini istediğim için yazmıştım ben bu şarkıyı onlara düğün hediyesi için yazmıştım ama boşandılarŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta bende şarkının hissiyatını biraz deiştirdim bir kısmı geçmişte kalan bir anı gibiŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

sonra görüşelim
altındaki arabayı sat öyle gel diyorum mesela orada materyal değil dediğim altındaki araba dediğim gŞarkı HİkayeLeri Noktatü mesela önce sana bi çakacaklar hayatı öğreneceksin sonra gelŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

bertaraf et
hayatını bertaraf et gibi bi durum oradaki aslında orada bertaraf et dediğim şey çŞarkı HİkayeLeri Noktak ondan bir kop öyle gelŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta

777
şarkının adının bir anlamı yok parçayı kaydederken isim bulamayıp bilgisayara bu şekilde kaydettim HERKES BİR ŞEY ARIYOR ALTINDAŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta
albümün en oturaklı ve aklı basında parçasıdır ipodlarında dinleyecekler diye çok güzel şekilde mix ledim bu parçayı

yalnız kalsın
parça başladığında bir kılıç alıp koşturmak istiyorum tam bir braveheart durumu yaratıyor bende
Yazar
psLyq_Càdı
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
psLyq_Càdı

Kadın

The Doors - The End
Bu Son
Bu son, güzel arkadaş,
Bu son, tek arkadaşım,
Özenli planlarımızın sonu,
Ayakta duran her şeyin sonu,
SonŞarkı HİkayeLeri Nokta

Güvenlik ya da şaşkınlık yok,
Son,
Bir daha asla gözlerinin içine bakmayacağımŞarkı HİkayeLeri Nokta

Düşünebilir misin, ne olabilir acaba,
Öyle sınırsız ve özgür,
Umutsuzca, gereksinir bir yabancıya,
Çaresiz bir ülkedeŞarkı HİkayeLeri Nokta

Bir roma acısının vahşetinde kayıp,
Ve tüm çocuklar şuursuz,
Tüm çocuklar şuursuz;
Beklerken yaz yağmurunu,
Kasabanın sınırında tehlike var,
Kralın otoyolunu kullanŞarkı HİkayeLeri Nokta
Altın madeninde tekin olmayan görüntüler;
Bebeğim, batıya giden yolu kullanŞarkı HİkayeLeri Nokta

Yılanı sür,
Yılanı sürŞarkı HİkayeLeri Nokta
Göle kadar,
Göle kadarŞarkı HİkayeLeri Nokta

Eski göle, bebeğim,
Yılan uzun,
Göle kadar,
Göle kadarŞarkı HİkayeLeri Nokta

Eski göle, bebeğim,
Yılan uzun
Yedi mil,
Yılanı sürŞarkı HİkayeLeri Nokta

Yaşlı,
Ve derisi soğukŞarkı HİkayeLeri Nokta
Batı en iyisi,
Batı en iyisi,
Gel buraya, gerisini biz hallederizŞarkı HİkayeLeri Nokta

Mavi otobüs bizi çağırıyor,
Mavi otobüs bizi çağırıyorŞarkı HİkayeLeri Nokta
Şoför, bizi nereye götürüyorsun?

Katil gün doğmadan uyandı,
Çizmelerini giydi,
Eski dehlizlerden bir surat kopup geldi,
Koridorda inmeye devam ettiŞarkı HİkayeLeri Nokta

Kız kardeşinin yaşadığı odaya gitti,
Ve sonra erkek kardeşine uğradı,
Ve sonra koridorda inmeye devam ettiŞarkı HİkayeLeri Nokta
Ve bir kapıya geldi, ve içeri baktı;

"evet oğlum?"
"seni öldürmek istiyorum,
Anne, seni iseŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta"

Hadi bebek, bizimle şansını bir dene
Ve mavi otobüsün arkasında buluş benimleŞarkı HİkayeLeri Nokta
Mavi, yaşa!, çevresindeŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta
Hadi mavi otobüs,
HadiŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta
Hadi, evetŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri NoktaŞarkı HİkayeLeri Nokta
Evet, evet,
Evet, evet,
Evet, evetŞarkı HİkayeLeri Nokta

Bu son, güzel arkadaşŞarkı HİkayeLeri Nokta
Bu son, tek arkadaşım,
SonŞarkı HİkayeLeri Nokta

Seni rahat bırakmak acı veriyor,
Ama asla peşimden gelmeyeceksinŞarkı HİkayeLeri Nokta

Kahkaha ve beyaz yalanların sonu,
Ve ölmeye çalıştığımız gecelerin sonuŞarkı HİkayeLeri Nokta

Bu sonŞarkı HİkayeLeri Nokta

bunun hikayesi şöyle: Jim Morrison'ın anasına babasına duyduğu öfke ile bir gün evinde yıldızları seyrederken(morrison tavanı açık bir çatıda yaşıyordu o sıralar hatta aşkı Pam'i ilk orda düzdüŞarkı HİkayeLeri Nokta) aniden kalemini alıp böyle bişey yazması olmuşŞarkı HİkayeLeri Nokta tabii jim morrisonun deşifre edilmemiş bir sürü düşüncesi olmasıda bu sanatsal şarkının tam açıklamasının asla yapılamayacağı gerçeğinin üstünde bir ampül yakarŞarkı HİkayeLeri Nokta yavaş yavaş oluyor ama mesela hiç kimse ''The West İs The Best'' yani '' Batı En İyisi'' lafını çözememişken türkiyenin önde gelen dahi çocukları bunu çözmüştür ki şöyledir: Amerikanın batısı tam anlamıyla kadınlara ayrılmış gibidir, bu sözde jim'in bayanlara olan saygısımı dersiniz başka bişeyimi dersiniz artık ondan'dır yaniŞarkı HİkayeLeri Nokta
Yazar
SkuLLy♥
Kullanıcı profilini gör
Özel mesaj gönder
EmoStar
SkuLLy♥

Kadın
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 09/03/09 Mesaj Sayısı : 2589 Nerden : iiZmiiR İlgi alanları : RocK Rep K: EmoStar

MesajKonu: Geri: Şarkı HİkayeLeri Şarkı HİkayeLeri EmptySalı Mayıs 12, 2009 1:19 am

paylasim icin saolll.....xD

Şarkı HİkayeLeri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası